haaruitval door medicijnen?

wendy
19 Nov, 2008 12:49

hallo allemaal,

wie heeft ervaring met haaruitval door medicijngebruik? Ik verlies opeen zoveel haar dat ik er bang van word. (hou ik nog wel wat over?)

Ik gebruik al jaren MTX en Enbrel (en een onderhoudsdosis prednison). Mijn lever geeft de laatste tijd problemen, dus misschien dat het daarmee te maken heeft?

Ben benieuwd naar jullie reacties!

Wendy

Bewerkt 15 Dec, 2008 23:47
hellen
19 Nov, 2008 13:03

Hai Wendy,

Ook mijn haar valt uit door het gebruik van de mtx.

Op aanraden van de reumatoloog slik ik nu al maanden 1 tablet vitamine B Forte van Davitamon.

Het helpt echt!

Succes

groetjes Hellen

wendy
19 Nov, 2008 14:51

dank je voor je reactie, ik ga het ook proberen.

Dus jij hebt geen leverproblemen door MTX? Hoeveel gebruik je als ik vragen mag?

groetjes Wendy

hellen
19 Nov, 2008 16:09

Hai,

Ik spuit 20 mg per week.

Geen lever problemen!

Gr Hellen

wendy
19 Nov, 2008 16:13

Hoi Hellen,

Ik denk dat ik ook ga spuiten, want ik heb wel maagklachten.

Ik gebruik ook 20 mg. Hoe lang gebruik jij al MTX?

groetjes Wendy

Sabine
19 Nov, 2008 21:02

Hallo wendy,

Ik gebruik nu bijna 2 jaar o.a. mtx. ook ik had haaruitval en mijn haar werd heel erg droog. Maar ik had ook heel veel last van mijn maag, mond (zweren, hele pijnlijke tong etc) ik heb heel lang 25 mg gespoten maar dat heb ik nu in overleg met de reumatologe verlaagd naar 15 mg. Het heeft voor veel bijwerkingen geholpen (niet alle maar genoeg om te vreden te zijn) echt nu krijg ik meer last van mijn psoriasis (ik heb AP) en mijn gewrichten zijn veel pijnlijker en sneller ontstoken. Maar ik ken ook een dame, die echt kale plekken heeft gekregen door de mtx en daar nu inmiddels iets anders voor is gaan gebruiken.

Groetjes Sabine

Hummie
20 Nov, 2008 14:46

Kan je niet proberen de MTX te laten staan.

Ik heb dat wel gedaan toen ik 4 jaar geleden aan de Enbrel begon.

liliane
21 Nov, 2008 15:43

Hallo,

Ik had ook veel haaruitval door de MTX, maar na een tijdje is het gestopt. Mijn haar heeft zich ook hersteld.Ik was toen ik pas begon met MTX ook de dag dat ik het gebruikte de hele dag moe en moest ‘s avonds om half tien naar bed. Na een poos heeft mijn lichaam zich aangepast, nu merk ik het veel minder. Gebruik het nu zo’n 2 jaar.Ik gebruik 20 mg. per week, eerst spoot ik 25 mg, nu slik ik 8 tabletten van 2.5 mg. Extra vitamine B kan volgens mij geen kwaad. Sterkte!

wendy
21 Nov, 2008 15:51

hallo Liliane,

vreemd genoeg is mijn haaruitval pas begonnen op het moment dat ik al meer dan 10 jaar MTX slik!

Ik snep er niks van,

groetn Wendy

claudia arts
15 Dec, 2008 23:47

ook ik slik al een jaar mtx

ben veel haren kwijt en heb mijn haaar laten knippen .

overal lagen haren ,,vreselijk.

ik ga binnekort met humira beginnen en dan hoop ik met mtx te kunnen stoppen